ניכיון עסקאות בכרטיסי אשראי: האם זה מתאים לעסק שלכם?

קבלה מיידית של הכסף על העסקאות שנסלקו, בניכוי עמלה או ריבית

ניכיון כרטיסי אשראי מאפשר לך להפוך אשראי למזומן, למעשה לקבל תשלום מראש עבור עסקאות שלקוחותיך פרסו בעסקת תשלומים.

קבלת התשלום מראש עבור עסקאות בתשלומים מהווה עבור בית העסק יתרון משמעותי: הוא מאפשר לך להגדיל מכירות והכנסות מלקוחות לצד תנאי תשלום נוחים ללקוחות שלך.

ב-max ניכיונות אנו מאפשרים לך להקדים את התשלומים המתקבלים בכרטיסי אשראי, ולזכות את חשבון העסק מראש, כך שהלקוחות שלך ייהנו מפריסת תשלומים אטרקטיבית והכסף יתקבל בתשלום אחד ובמזומן ישירות לחשבון הבנק. בניכוי עמלות ומע"מ כחוק.

לניכיון באמצעות כרטיסי אשראי יש יתרונות, אבל גם מספר חסרונות. לכן, הוא לא מתאים לכל עסק, והשאלה החשובה באמת היא האם הוא מתאים לעסק שלכם?

בראש ובראשונה, ניכיון הוא פתרון מימוני מתאים לעסקים המבקשים לנהל את תזרים המזומנים שלהם, כמו גם לעסקים הנדרשים לפתרונות מימון מהירים לניהול ההוצאות השוטפות של העסק.

ניכיון - מה זה?

מהי בעצם פעולת הניכיון? כל העסקים הסולקים מקבלים כסף על עסקאות האשראי שסלקו בדחייה של שמונה עד 33 ימים (תלוי ביום ביצוע העסקה). דחייה כזו עלולה להכניס עסקים, בעיקר עסקים קטנים, לבעיה, מאחר שבעל העסק  נדרש לשלם ללא כל עיכוב משכורות לעובדים, ארנונה, חשמל, שכר דירה ועוד. 

כאן באה חברת הניכיון, שיכולה להיות גם חברת הסליקה של העסק – ומציעה פתרון: קבלה מיידית של הכסף על העסקאות שנסלקו, בניכוי עמלה או ריבית. בעל העסק אמנם לא מקבל את כל הכסף שהיה אמור לקבל, אבל מרוויח שיפור מיידי בתזרים המזומנים, כאילו קיבל כסף מזומן. חשוב לציין, שהניכיון מעניק לבעלי העסקים גם בקרה הרבה יותר טובה על התשלומים שנכנסים לחשבון.

היתרונות לא מסתיימים כאן: עסקאות תשלומים, יודע כל בעל עסק ישראלי, הן יצור חביב ואהוב במיוחד על הישראלים. אם חנות אחת תציע סמארטפון ב-3,200 שקל בארבעה תשלומים וחנות שנייה תציע אותו מכשיר, באותו מחיר, אבל ב-16 תשלומים ללא ריבית – ברור לגמרי איזו חנות תמכור יותר מכשירים.

בעלי העסקים, אם כך, רוצים להציע תשלומים רבים ללקוחותיהם, אבל לא תמיד יכולים. למה? כי עסק שייענה לאתגר וימכור סמארטפון ב-16 תשלומים יקבל מחברת האשראי כ-200 שקל בלבד בכל חודש, לאחר ששילם את מלוא מחירו לספק מראש.

התוצאה, בתרחיש "הטוב", תהיה גירעון בתזרים המזומנים, אבל בטווח זמן של כמעט שנה וחצי עלולים להתקיים גם תרחישים עוד פחות נוחים, כמו כישלון של הלקוח לביצוע עסקת התשלומים או סגירה של העסק. עסקאות תשלומים הן סיכון שלא כל בעלי העסקים יכולים להרשות לעצמם.

אבל, כאמור, הלקוחות לוחצים... ולכן, בכל הנוגע לעסקאות תשלומים, ניכיון הוא פתרון מצוין. הלקוחות מקבלים אפשרות לממן רכישות גדולות, בעוד שהעסק מרוויח לקוחות מרוצים ותזרים מזומנים חיובי, שמשפר את מצבו גם מול הבנק.

היתרונות של ניכיון כרטיסי אשראי: גמישות

הגדלת מכירות: ניכיון כרטיסי אשראי מאפשר לך להגמיש את פריסת התשלומים ללקוחותיך ובכך להגדיל את הרכישות שלהם.

הנחות מזומן מספקים: כשהופכים אשראי למזומן ניתן לשלם לספקים במזומן, ובכך להגדיל את ההנחה המתקבלת מהספק.

ניהול תזרים המזומנים: ניכיון כרטיסי האשראי מאפשר לך לבחור מתי לקבל את הכסף בהתאם לצרכי תזרים המזומנים בעסק שלך.

מקור מימון חדש: ניכיון כרטיסי האשראי מאפשר לך מקור מימון מחוץ למסגרת הבנקאית ומפחית את התלות באשראי הבנקאי, ניכיון כרטיסי אשראי מגוון את מקורות המימון של העסק שלך ומקטין את האובליגו הבנקאי.

מעקב ובקרת כרטיסי אשראי: ב-max עסקים מגוון דוחות בקרה על הפקדות וזיכויים, כלים שיווקיים למדידת פעילות כרטיסי אשראי, שמאפשרים לך לבצע בקרה ומעקב גם ע"י מנהלי כספים וחשבונות בחברה

בכל הנוגע לעסקאות תשלומים - ניכיון הוא הפתרון

חסרונות:

לניכיון של עסקאות אשראי יש גם חסרונות, אבל הם שוליים ביחס ליתרונות שניכיון מסב לעסק. אחד החסרונות הוא העמלה או הריבית. אם מכרת מוצר או שירות באשראי ב-100 שקל, באמצעות הניכיון יתקבל בוודאות פחות מסכום זה. אם מוכרים מוצרים או שירותים ברמת רווחיות נמוכה ממילא, הניכיון עלול לאפס את הרווח או אפילו להעביר להפסד. לכן, חובה לוודא שזה לא המצב ושתמחור השירותים או המוצרים נעשים כהלכה.

דרך אחת להתמודד עם בעיה כזו היא להפחית את מספר התשלומים בעסקת האשראי. עלות הניכיון יורדת בהתאם לירידה במספר התשלומים, כי במקביל יורד גם הסיכון שלוקחת חברת הניכיון.

דרך אחרת היא להגדיר ניכיון חלקי. לדוגמא, להפעיל ניכיון רק על עסקאות שעוברות רף מחיר מסוים, או מעל מספר תשלומים מסוים. ניתן להחליט שהניכיון יופעל רק על עסקאות תשלומים, או שהכסף יועבר לבעל העסק אחת לשבוע או אחת לשבועיים, במקום פעם בחודש.

מה max מציע לכם

max עסקים מתאים את המסלול הטוב ביותר לעסק שלכם, ומציע לכם מגוון של  מסלולי ניכיון לבחירתכם.

ניכיון תשלומים לשיפור תזרים המזומנים: הקדמה של הזיכויים לבית העסק ופריסת תשלומים נוחה. כל זאת, לאחר "תפירה" אישית של מסלול הזיכוי המתאים לכם ביותר, ריבית אטרקטיבית ודפי פירוט של כל העסקאות.

max ניכיונות: שירות אישי, זמין ומקצועי, המספק מגוון רחב של מסלולי ניכיונות בהתאמה אישית ללקוח העסקי. כל המידע על הזיכויים מועבר בזמן אמת, בעדכונים שוטפים, אליכם לנייד. השירות ניתן לכל מותגי האשראי: ויזה, מאסטרקארד, ישראכרט, אמריקן אקספרס ודיינרס.

יתרונות ניכיון כרטיסי אשראי עם max ניכיונות:

1. ניכיון לכל מותגי האשראי: ויזה, מאסטרקארד, ישראכרט, אמריקן אקספרס ודיינרס

2. מסלולי זיכוי בהתאמה אישית. ​

3. שירות אישי, זמין ומקצועי

4. מידע עסקי לנייד בנושא הפקדות וזיכויים

להלן פירוט על כמה מהמסלולים שאנחנו מציעים:

1. זיכוי תוך ארבעה ימי עסקים: מסלול שיתרונו הגדול בכך שהוא מספק לכם תזרים מזומנים מיידי.

2. זיכוי פעם בשבוע: מסלול היוצר תזרים סביר, המסייע בתשלום לספקים; ומאפשר במקביל מעקב שבועי אחר ההכנסות מכרטיסי אשראי. לפי תנאי המסלול, עסקאות שבוצעו בין הימים א' לשבת, יזוכו ביום ד' בשבוע הבא.

3. זיכוי ב-2 וב-20 בחודש: מסלול שיתרונו בהקדמת הזיכוי בגין עסקאות רגילות ועסקאות תשלומים. לפי תנאי המסלול, הפקדות בין ה-1 ל-15 בכל חודש יזוכו ב-20 באותו חודש; והפקדות בין ה-16 לסוף החודש – יזוכו ב-2 בחודש הבא.

4. זיכוי ב-14 וב-28 בחודש: מסלול המותאם לצרכי תשלום מע"מ וסוף החודש. לפי תנאי המסלול, הפקדות בין 11-24 בחודש יזוכו ב-28 באותו חודש. הפקדות בין 25 בחודש עד ה-10 בחודש העוקב יזוכו ב-14 בחודש העוקב.

5. זיכוי אחת לחודש, ב-2 או ב-5 בחודש: מסלול המספק זיכוי מהיר לעסקאות תשלומים. לפי תנאי המסלול, הפקדות שבוצעו בין ה-1 ל-31 בחודש יזוכו ב-2 או ב-5 בחודש העוקב.

 

זיכוי מתבצע רק בימי עסקים * במקרה ומועד הזיכוי הינו יום שאיננו יום עסקים, יידחה הזיכוי ליום העסקים הבא אחריו * הניכיון כרוך בתשלום * בכפוף לתנאי הסכם הניכיון * אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. * המלווה: מקס * בכפוף לאישור ותנאי החברה