אשראי לעסק: הדברים שהכי חשוב לבדוק

כבעלי עסק, החלטתם שאתם רוצים לקבל אשראי לעסק שלכם – בטוח שיש לכם סיבה מצוינת. אך כדאי ואף מומלץ לבדוק כמה עניינים הקשורים לאשראי עצמו, או לגוף ממנו תרצו לקבל אותו.
מי נותן לנו אשראי?

קיימות סיבות שונות שבגינן בעלי עסקים פונים לקבלת אשראי, שתיים מהנפוצות הן, לצמיחת העסק או מימון צרכים שוטפים.  

בצמיחת העסק נמצאים בעלי עסקים המעוניינים להרחיב את העסק, שיפוצים, פתיחת סניפים חדשים,  התרחבות למוצרים חדשים או לתחומים חדשים ועוד.

בצורך למימון צרכים שוטפים, נמצאים,  גישור לתשלום ההוצאות השוטפות, תשלום חשבונות, ניהול תזרים המזומנים וקבלת מסגרת אשראי נוספת מעבר לקיימת בבנק.

צרכי אשראי, כפי שניתן לראות, לא חסרים. יחד עם זאת, מומלץ לכל בעלי העסקים, קטנים כגדולים, לבחון מספר נושאים לפני שמחליטים היכן וכמה אשראי מבקשים, וכמובן, באילו תנאים וממי. בסופו של דבר, מהן כמה דקות או שעות של בדיקה מול הביטחון והרוגע שקיבלת את ההחלטה הטובה ביותר עבור העסק שלך.

מיהו אותו הגוף ממנו מקבלים את האשראי?

בעוד שהבנקים נחשבים לגופים מוכרים ואחידים פחות או יותר מבחינת רמת הפיקוח והמהימנות שלהם, זירת הגופים החוץ בנקאיים שמעניקים הלוואות לעסק הרבה יותר מגוונת ולא אחידה, ביניהם חברות כרטיסי האשראי, חברות הביטוח ובתי ההשקעות ועוד חברות אשראי חוץ בנקאיות.

מהי ריבית שאשלם עבור האשראי שלקחתי?

גובה הריבית בהלוואות הוא פועל יוצא של תנאי השוק, תנאי ההלוואה (סכום ההלוואה ומספר החזרים) ורמת הסיכון שהגורם המלווה מייחס לגורם הלווה.

איך מבררים מה עלות הריבית על האשראי?

חברו את סכום התשלומים של ההלוואה עם הריבית וההצמדה של כל ההחזרים לפי לוח הסילוקין של ההלוואה. לוח הסילוקין הוא למעשה טבלה ובה פירוט מלא לגבי מועדים וגובה החזרים, על אופן סילוק ההלוואה.

ככל שנבחר במספר גדול יותר של תשלומי החזר, נשלם יותר על ההלוואה

בכמה תשלומים עלי להחזיר את ההלוואה?

מספר ההחזרים הוא רכיב קריטי בכל הלוואה. הוא מלמד עד כמה הסכמנו להימתח ולהתאמץ, ומנגד עד כמה נשלם אם החלטנו "להתפנק". לרוב, ככל שנבחר במספר גדול יותר של תשלומי החזר, נשלם יותר על ההלוואה. החזרים רבים וזמן החזר ממושך פירושם סיכון מבחינת הגורם המלווה ועל סיכונים, כידוע, משלמים.

מצד שני, ברור שסכום ההחזר החודשי צריך להיות כזה שהעסק שלכם מסוגל לעמוד בו. אם אתם יודעים מראש על חודשים קשים בהמשך הדרך, כדאי לשקול לקחת הלוואה שמאפשרת גמישות בסכום ההחזר החודשי.

האם ניתן לסלק את ההלוואה בפירעון מוקדם – ובאילו תנאים ?

המצב המשמח מבחינתכם, שבו אתם מסוגלים ורוצים להחזיר את כל ההלוואה לפני סיום מועד פירעונה. גופים רבים מוסיפים לתנאי ההלוואות שלהם עמלת פירעון מוקדם, שאמורה להרתיע אתכם מנקיטת הצעד הזה. חפשו הלוואות נטולות עמלה כזו, או עם ללא עלות פירעון מוקדם, (קרי, היוון יתרת הריבית ההלוואה).

עכשיו שבדקתם את הדברים החשובים, תרשו לנו לספר לכם על max לעסקים:

ב-max לעסקים, לקוחות כל הבנקים יכולים לקבל אשראי בסכומים משתנים  מחוץ למסגרת הבנקאית וללא ביטחונות. האשראי מותאם לצרכי העסק, מהלוואות הניתנות בהחזר חודשי, בפריסה של עד 60 תשלומים, הלוואות גישור לרכש ספקים, מסגרת להלוואות OnCall (בנקאיות) לניהול חכם של התזרים וערבויות לעסקים.

לעסקים סולקים ניתנת הטבה של קיזוז ההחזר החודשי מהזיכויים הצפויים לעסק.

 

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. * המלווה: מקס * בכפוף לאישור ותנאי החברה