הלוואה לעסקים בצמיחה: מה הכי מתאים לכם?

חדשות טובות, העסק שלכם צומח וכמעט מוכן לקפיצת מדרגה. האם נערכתם לממן את זה? אם עדיין לא, כדאי שתדעו מה אנחנו מציעים לכם
העסק הקטן והעצמאי כמעט מוכן לקפיצת מדרגה

הגיע רגע האמת, כלומר עוד רגע אמת בעסק שלכם. הקמתם את העסק שעליו חלמתם, התבססתם והעמקתם שורשים כבר שנתיים או יותר, יש מכירות, יש תזרים ונראה שאתם מוכנים לשלב הבא. להתרחבות, לגדילה, אולי לפתיחת סניפים חדשים. לצמיחה מהירה.

אתם כמובן לא לבד בסיפור הזה. עסקים רבים מוצאים את עצמם נזקקים למימון נוסף דווקא בתרחישים של הצלחה וצמיחה. בניגוד לשלב הקמת העסק, שבו מספיקה לפעמים המשפחה, הקרובה או הקצת יותר רחוקה, הפעם לא יספיקו לכם כנראה הדוד העשיר ו/או בת הדודה שעשתה אקזיט. מה גם שהם כנראה כבר תרמו את חלקם בהקמה. גם גיוס המונים הוא יותר מכשיר לתחילת הדרך – ואתם כבר לא שם. הפעם תצטרכו לבחון אפשרות לקחת הלוואה לעסק.

 

איך תדעו שהגיע הזמן?

איך תדעו אם העסק שלכם צומח? להלן ארבעה מפתחות חשובים, שכדאי לכם לחפש:

  • אתם מחוץ לאזור הנוחות שלכם: אתם כל הזמן עושים דברים חדשים, לומדים, משתפרים, מאלתרים, מקבלים החלטות חשובות בתנועה? אם כן, אתם לבטח בכיוון הנכון.
  • יש לכם קהל לקוחות מגוון: הקונים והצרכנים שלכם באים ממקומות שונים, תעשיות שונות, אוכלוסיות שונות וכולי? מצוין, זה מעיד שהעסק שלכם צומח ושכאשר יבוא משבר, הרב-גוניות הזו תחזיק אתכם מעל פני המים.
  • ביקושים חזקים, פידבק חיובי: אתם מצויים בקשר עם הלקוחות ויודעים שהם מרוצים? אתם מקבלים מהם הצעות לשיפור, אם משהו לא נראה להם? מצוין, זה מוכיח שיש לכם לקוחות מעורבים, שלא יעזבו אתכם בקלות ואף יביאו אליכם לקוחות חדשים. כך נראית צמיחה.
  • שותפים עסקיים פוטנציאליים ועובדים מחפשים אתכם כל הזמן: כשזה קורה, אתם בוודאות בכיוון הנכון. אם יש משהו שהשוק מצטיין בו, זה להריח הצלחה, פוטנציאל, יד יציבה על ההגה.
  • אווירה ארגונית חיובית: אם העובדים שלכם מרגישים מחויבים, אך לא מאוימים; אם הם יודעים שלא תתערבו להם בעבודה כל הזמן, אבל גם שאתם רואים כל מה שהם עושים וסומכים עליהם – סימן שאתם בעסק שרץ קדימה וצומח. שאפו.
לפנות אל המוכר והידוע – הבנקים

הבנקים או גופים חוץ בנקאיים?

בחזרה לדילמת ההלוואה. רוב העסקים הצומחים בישראל שצריכים הלוואה עדיין פונים אל המוכר והידוע – הבנקים. הבעיה היא שהבנקים מזהים סיכון לא מבוטל בהלוואות כאלו ונוטים לדחות רבות מהן. מבקשי הלוואות אחרים נאלצים להמתין זמן רב עד שהם רואים את הכסף המבוקש בחשבון שלהם.

הבנקים גם דורשים במקרים רבים מבעלי המניות של החברה והעסק חתימה על ערבות אישית ומתעקשים על שיעבודים ותנאי החזר נוקשים של ההלוואה, כאשר אי עמידה בתנאי ההלוואה עלולה לגרור פירעון מיידי או העלאה של שיעור הריבית.

לעומת זאת, גופים חוץ בנקאיים כמו max עסקים עשויים לגלות גמישות גדולה יותר מהבנקים במתן הלוואות, ולתת לעסקים בצמיחה מרחב תמרון גדול יותר בפרמטרים קריטיים כמו תקופת ההחזר של ההלוואה ומספר התשלומים.

הלוואה חוץ בנקאית לעסק גם פותחת לכם מקור מימון נוסף, מעבר למה שמציע הבנק. Max עסקים גם מציע לעסקים סולקים אפשרות להחזר ההלוואה על חשבון כספי הסליקה, מה שמקל שמאוד על ניהול התזרים ואופן ההחזר, במיוחד לעסקים קטנים.

 

מה אנחנו מציעים לכם?

העסק שלכם צומח ואתם צריכים הלוואה? אנחנו מציעים לכם ב-max הלוואה מחוץ למסגרת הבנקאית של עד 500 אלף שקל, ללא בטחונות ובפריסה של עד 60 תשלומים. ההלוואות ניתנות לעסקים הקיימים שנתיים לפחות. לעסקים סולקים אנחנו מציעים אפשרות לקיזוז ההחזר החודשי מהזיכויים הצפויים לעסק.

ההלוואות של max עסקים ניתנות בתנאים גמישים במיוחד, ומהוות פתרון מצוין למימון הון חוזר, גיוס כוח אדם נוסף, הקמת סניפים חדשים, רכישת פסי ייצור, הרחבת מערך התפוצה ועוד. ההלוואה תאפשר לכם לעבור את הצמיחה העסקית שלכם ללא כאבי גדילה.

 

חשוב לדעת: אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. * המלווה: מקס * בכפוף לאישור ותנאי החברה